Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Muži vybojovali bod na palubovce ambiciózních Loun

V neděli 4.10. zajížděli Liberečtí muži do Loun. Domácí Louny tento zápas, který se hrál v rámci 3. kola 2. ligy, mohutně propagovali. Jednalo se o poslední duel před diváky, a navíc se utkání vysílalo na sociálních sítích s komentářem Václava Klimta. Diváci sledovali atraktivní a pohlednou házenou, kde se ani jeden celek nedokázal dostat do vyššího vedení. Utkání tak, dá se říct, skončilo spravedlivě 28:28.

Do Loun přicestoval v podstatě poloviční tým Liberce. Z nejrůznějších důvodů chyběli Jantek, Šefl, Lepieš, Hajer a další. Dokonce ani dorostenci Jan Hájek a Pavel Henzl se utkání nemohli zúčastnit. V zápase se ještě ke všemu zranili Volšík s Mrázkem. Před zápasem tak Liberec nemohl ztratit, mohl jen získat.

Do prvního poločasu vstoupili lépe domácí Louny. Rychle se dostali do vedení, které si udržovali. Liberečtí museli zlepšit hlavně práci v útoku. Když se jim to konečně začalo dařit a dotáhli se na soupeře, tak domácí Lacina vytáhl osobní obranu na rozehrávku Hájka, čímž na pár minut ochromil Liberec v útoku. Obou týmům jakš takš fungovala obrana, a tak úvodní dějství končilo za stavu 14:12 pro Louny. V závěru ještě obdržel 4 trestné minuty Liberecký Volšík.

Do druhého poločasu Liberečtí vstoupili skvěle. Ustáli oslabení a postupnými kroky se dostali do vedení. Fungovaly jim kombinace během přesilových her, ze kterých stříleli jednoduché branky Martenek s Mrázkem. Libereckým se bohužel v zápase nevedla obrana křídel, také se jim nepodařilo uhlídat střely z dálky, zvláště v závěru střetnutí. Zápas skončil po vyrovnaném průběhu utkání smírně 28:28. Závěr zápasu měl pro Liberec velmi hořkou příchuť, protože rozhodčí udělali několik sporných rozhodnutí, které se měli a dali písknout úplně jinak. Ale vem to čert, bod z venku dobrej.

Liberec může určitě stavět na přesilových hrách, které se jim velmi vyvedly. Naopak musí velmi zapracovat na obraně křídel a lepší efektivitě střelby. Právě ta se jim stala v zápase osudným, protože nedokázali proměnit minimálně 7 tutových příležitostí.

Zápis o utkání:

V dalším kole přivítají chlapi na domácí palubovce Mladou Boleslav. Utkání je naplánováno na sobotu 10. října a hrát by se mělo od 14:00. Na tomto zápasu už bohužel vzhledem ke koronavirovým omezením nebudou diváci. Děkujeme za pochopení a držte mužům palce v boji o 2 další body.