Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

 

Muži vybojovali bod na palubovce ambiciózních Loun

Muži vybojovali bod na palubovce ambiciózních Loun

V neděli 4.10. zajížděli Liberečtí muži do Loun. Domácí Louny tento zápas, který se hrál v rámci 3. kola 2. ligy, mohutně propagovali. Jednalo se o poslední duel před diváky, a navíc se utkání vysílalo na sociálních sítích s komentářem Václava Klimta. Diváci sledovali atraktivní a pohlednou házenou, kde se ani jeden celek nedokázal dostat do vyššího vedení. Utkání tak, dá se říct, skončilo spravedlivě 28:28.

Do Loun přicestoval v podstatě poloviční tým Liberce. Z nejrůznějších důvodů chyběli Jantek, Šefl, Lepieš, Hajer a další. Dokonce ani dorostenci Jan Hájek a Pavel Henzl se utkání nemohli zúčastnit. V zápase se ještě ke všemu zranili Volšík s Mrázkem. Před zápasem tak Liberec nemohl ztratit, mohl jen získat.

Do prvního poločasu vstoupili lépe domácí Louny. Rychle se dostali do vedení, které si udržovali. Liberečtí museli zlepšit hlavně práci v útoku. Když se jim to konečně začalo dařit a dotáhli se na soupeře, tak domácí Lacina vytáhl osobní obranu na rozehrávku Hájka, čímž na pár minut ochromil Liberec v útoku. Obou týmům jakš takš fungovala obrana, a tak úvodní dějství končilo za stavu 14:12 pro Louny. V závěru ještě obdržel 4 trestné minuty Liberecký Volšík.

Do druhého poločasu Liberečtí vstoupili skvěle. Ustáli oslabení a postupnými kroky se dostali do vedení. Fungovaly jim kombinace během přesilových her, ze kterých stříleli jednoduché branky Martenek s Mrázkem. Libereckým se bohužel v zápase nevedla obrana křídel, také se jim nepodařilo uhlídat střely z dálky, zvláště v závěru střetnutí. Zápas skončil po vyrovnaném průběhu utkání smírně 28:28. Závěr zápasu měl pro Liberec velmi hořkou příchuť, protože rozhodčí udělali několik sporných rozhodnutí, které se měli a dali písknout úplně jinak. Ale vem to čert, bod z venku dobrej.

Liberec může určitě stavět na přesilových hrách, které se jim velmi vyvedly. Naopak musí velmi zapracovat na obraně křídel a lepší efektivitě střelby. Právě ta se jim stala v zápase osudným, protože nedokázali proměnit minimálně 7 tutových příležitostí.

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/897f879d-8b60-40c3-a54c-af54f30b4588

V dalším kole přivítají chlapi na domácí palubovce Mladou Boleslav. Utkání je naplánováno na sobotu 10. října a hrát by se mělo od 14:00. Na tomto zápasu už bohužel vzhledem ke koronavirovým omezením nebudou diváci. Děkujeme za pochopení a držte mužům palce v boji o 2 další body.

JSME LIBEREC HANDBALL

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Nejbližší narozeniny

28.01.2021 Pavel Henzl (18)
01.02.2021 Jan Zikeš (15)
04.02.2021 Ondřej Mrázek (21)
10.02.2021 Jan Knob (17)
15.02.2021 David Jeřábek (16)
Liberecký kraj Město Liberec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Český svaz házené Knorr-Bremse Librux Lukov Preciosa Česká Unie Sportu ZŠ Dobiášova SELECT Adidas Lionsport DM CMS - TOP s. r. o.

Počet návštěv: 21829
Posledních 30 dnů: 230 | Posledních 7 dnů: 60 | Poslední den: 6

© 2021 Liberec Handball | Všechna práva vyhrazena | lh@liberechandball.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne

Liberec Handball