Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Starší dorostenci zůstávají stoprocentní, přehráli i Louny

Starší dorostenci zajížděli již v rámci 3. ligového kola do Loun, kde byl k vidění zápas posledních 2 neporažených celků 2. ligy. Do zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Chyběli Tomáš Pleschinger, David Tržický, Martin Polák, Pavel Henzl, Alex Henzl, Šimon Pavlů. Naopak premiérový zápas za starší dorost si odbyl Pavel Volšík, který se dočkal i premiérové branky. Ve velmi vyrovnaném zápase dokázali Liberečtí borci urvat oba 2 body za výhru 28:24.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Do zápasu jsme vstoupili s obranou 0:6, kde na pozici středních obránců skvěle pracovali Mates Suchý a Honza Hájek. V útoku se nejvíce dařilo dvojici Hájek-Matula, kteří se postarali o našich prvních 6 vstřelených branek. Poté se osmělili i další hráči a v 19. minutě jsme si vypracovali velmi důležitý 5brankový náskok 11:6. Bohužel ve 20. minutě špatně došlápl Honza Hájek a do konce poločasu jsme s ním již nemohli počítat. Aby toho nebylo málo, tak si náš jediný brankář, Filip Dunda, poranil rameno a zápas dochytával s velkým sebezapřením. Nicméně ani tyto 2 pohromy nás nesrazily na kolena a do konce poločasu jsme utkání dovedli do nadějného vedení 15:12. V šatně byl kladen důraz, abychom v útoku nikam nespěchali a nebáli se hrát 1:1, protože to dělalo domácí obraně obrovské problémy.

Do začátku druhého poločasu jsme vstoupili stále bez zraněného Honzy Hájka. Velkým pozitivem bylo, že jsme pokaždé dokázali na soupeřovu vstřelenou branku odpovědět stejným způsobem a nadále drželi rozdíl 3 branek v náš prospěch. Kolem 40. minuty se zpět do zápas vrátil se sebezapřením hrající Honza Hájek, což pro nás bylo velkým pozitivem. V obraně jsme nadále drželi nastavenou laťku z prvního poločasu a domácím se nedařilo vytvářet střeleckou pozici pro jejich nejnebezpečnějšího hráče Pavlíčka. Poslední kritický a zlomový moment přišel mezi 54.-55. minutou, kdy v krátkém časovém sledu byli vyloučeni 3 naši hráči a Lounští měli ohromnou šanci v podobě přesilové hry 6 na 3. Toto oslabení domácí totálně zazdili, když nedokázali vstřelit jedinou branku, díky skvěle pracující obraně a chytajícímu Filipu Dundovi. Okamžitě po skončení dlouhého oslabení vstřelil poslední branku zápasu Martin Kozubík a mohli jsme začít oslavovat velmi důležité vítězství.

Za tento zápas si všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu. V nekompletní sestavě a s dalšími 2 zraněnými hráči dokázali přehrávat velmi dobře fyzicky vybavené hráče soupeře. Velký dík zaslouží zejména dvojice Honza Hájek a Filip Dunda, kteří zápas dohráli s velkým sebezapřením. Nejlepší zápas v sezoně odehrál Mates Suchý, který výborně řídil obrannou hru. Střelecky se dařilo Danu Matulovi. Pozadu svými výkony nezůstali ani mladší dorostenci, kteří dokázali střílet důležité branky a v obraně se vypořádali s fyzicky vybavenějšími hráči soupeře.“

Zápis o utkání:

V sobotu starší dorost hostí v Dobi aréně tým Lokomotiva Vršovice. Výhoz zápasu je naplánován na 12:00 hodin.