Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Muži nezvládli poslední část zápasu a podlehli Šťáhlavům

Poprvé se v novém ročníku 2. ligy mužů na domácí palubovce představil Liberec. V neděli od 18:00 se utkal s celkem Šťáhlav. Zatímco Liberec dokázal získat body v prvním kole, tak pro Šťáhlavy tento zápas znamenal boj o premiérovou výhru, jelikož v prvním kole utrpěli vysokou prohru od Pražské Dukly. V Dobi aréně diváci sledovali pohlednou a vyrovnanou házenou. Šťáhlavy ovšem dokázali zvrátit stav zápasu v posledních deseti minutách ve svůj prospěch a vyhrály poměrem 28:22.

V sestavě Liberce tentokrát chyběli například Vrba, Mrázek, Šefl nebo Ploch. Do sestavy se naopak premiérově vešel náhradní gólman Živnůstka nebo pravé křídlo Pavel Henzl.

Celý první poločas jsme sledovali naprosto vyrovnaný průběh hry. Ani jeden celek nedokázal soupeři opustit na rozdíl více jak 3 branek. V dresu Liberce první poločas zářil hlavně Vychodil, kterému se podařilo proměňovat své šance. V dresu hostí vynikal už tradičně Nolč, který na sebe stahoval obranu libereckých. Poločas skončil 14:13 pro domácí.

Ve druhém poločase se Liberci rozpadl útok. Hráči najednou nebyli schopni proměňovat své stoprocentní šance. Místo vstřelení gólu tak jejich střely končívaly na brankové konstrukci, nebo zákrokem brankáře. Po odehraných 40 minutách zápasu svítilo na ukazateli skóre 17:21 pro Šťáhlavy. Poté se Liberečtí vzchopili. Dokázali se dotáhnout díky zlepšené produktivitě a díky zlepšené komunikaci v obranné fázi. Zbývalo 10 minut do konce a Šťáhlavy vedly už pouze o gól. Ovšem pak přišel kolaps. Liberec dokázal v posledních deseti minutách přidat už pouze jednu branku, a tak si Šťáhlavy odvážely z Liberecké Dobi arény 2 body za výhru 28:22.

Velkým pozitivem na Liberecké straně by mohl být například výkon Ondry Harbicha v bráně, nebo 4 góly od křídla Vychodila. Ne tak pozitivní zjištěním tohoto zápasu byla střelba. Liberečtí mohou pouze litovat těch tutových příležitostí, které v tomto zápase zahodili. Na tom musí hráči Liberce Handball zapracovat!

Zápis o utkání:

V dalším kole změří chlapi síly s celkem Loun. V neděli 4.10. 2020 od 18:00 odehrají na jejich palubovce zápas v rámci třetího kola 2. ligy mužů.