Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Starší dorostenci urvali o gól zápas se Strakonicema

Starší dorostenci na své palubovce v neděli 28.9.2020 přivítali soupeře ze Strakonic. Šlo o střetnutí dvou celků, které v úvodním kole 2. ligy nezaváhaly a připsali si pohodlné výhry. K vidění byla velmi vyrovnaná bitva se šťastným koncem pro naše dorostence. S manšaftem Strakonic si dokázali poradit poměrem 25:24.

Náš tým byl opět doplněn o mladší dorostence (oba brankáře, Davida Tržického, Martina Kozubíka, Honzu Knoba, Jonáše Papase, Honzu Čermáka, Jirku Bartoše a Šimona Pavlů). Do zápasu nenastoupili Alex Henzl a Matyáš Suchý.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Do utkání jsme vstoupili s vysunutou obranou 1:5, kde na hrotu kvalitně pracoval Martin Polák. Podařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme soupeři ihned odskočili na rozdíl 2 branek. Poté již byla k vidění vyrovnaná házená a nikomu se nedařilo odskočit na vyšší rozdíl než 1 branku. Velmi důležité bylo, a jak se později ukázalo, též rozhodující moment, že se nám do 25. minuty podařilo svému protivníkovi odskočit na rozdíl 6 branek, 14:8. Poločas skončil 15:10.

Též vstup do druhého poločasu nám vyšel lépe a v 36. minutě jsme drželi vedení 18:12. Bohužel poté jsme začali produkovat velké množství technických chyb v útočné fázi a ani střelba se nám nedařila tak, jak bychom chtěli. Hosté toho začali využívat a postupně se přibližovali ve skóre. V 56. minutě jsme vedli pouze o branku, 23:22. V posledních vteřinách vybojoval důležitou sedmičku Dan Matula, kterou následně proměnil Honza Hájek. Hosté již pouze korigovali na konečných 25:24 z našeho pohledu.

Hráče je třeba pochválit za jejich přístup. V dosavadních 3 odehraných zápasech předvedli bezpochyby svůj nejlepší výkon v obranné fázi, ačkoliv stále je na čem pracovat. Problém nám dělali zejména 2 velice kvalitně dynamicky založení hráči soupeře, kteří drželi svůj tým ve hře. Opět je třeba vyzdvihnout výkon obou gólmanů, kteří svůj tým v důležitých chvílích podrželi. Bohužel, tentokrát se nám hrubě nepovedla útočná hra, především ve druhém poločase. Nicméně i když se hráčům nedařilo, dokázali na sebe vzít v ten nejdůležitější moment zodpovědnost na sebe a vstřelit veledůležité branky.“

Zápis o utkání:

V neděli 4. listopadu starší dorostenci zajíždějí, jako jejich mladší spoluhráči, do Loun. Zápas začíná v 16:00 hodin.