Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

 

Liberec v podještědském derby porazil o gól Jablonec

Liberec v podještědském derby porazil o gól Jablonec

V neděli 20.9. se utkali dva velcí rivalové. Jablonec na domácí palubovce přivítal v rámci prvního kola druhé ligy mužů Liberec. Po zcela vyrovnaném průběhu utkání dokázali Liberečtí vyhrát o pouhopouhou jednu branku, a to výsledkem 29:30.

 

 

Do utkání vstupoval Jablonec v pozici mírného favorita. Jablonec měl k dispozici všechny hráče, kromě velezkušeného Svobody. Zato Liberec nastoupil v okleštěné sestavě. Do zápasu z různých nemohli zasáhnout Šefl, Matula, Eliáš, Mrázek nebo třeba brankář Gajdoš. Premiéru za muže si odbyl náhradní brankář Kryštof Kučera.

Do utkání vstoupil lépe Liberec. Po čtvrt hodině hry vedli poměrem 6:3. Dokázali přehrávat obranu soupeře a v obranné fázi působili velmi organizovaně s jistým Harbichem v zádech. Deset minut před koncem poločasu dokonce vedli Liberečtí o 5 branek. Poté ovšem přišla smršť zbytečných chyb a nekompaktnost v obranné fázi, a tak Jablonec dokázal do konce poločasu snížit na rozdíl jediné branky. Do kabin se odcházelo za stavu 12:11 pro Liberec.

Na začátku druhého poločasu se Jablonec dostal dokonce do vedení 13:12. To bylo ovšem poprvé a naposledy, kdy byl Jablonec ve vedení. Bylo odehráno 40 minut zápasu a na ukazateli skóre svítilo 16:19 pro hosty z Liberce. Liberec totiž dokázal najít ideální složení hráčů na hřišti. Na křídlech zářili Nejedlo s Martenkem, na středu velmi kvalitně rozehrával Lepieš a obrana v čele s Hajerem začala opět fungovat. Liberec dokázal neinkasovat, i když soupeř hrál dvouminutovou přesilovku 6 proti 4. To byl, troufnu si říct, rozhodující moment utkání. Po uplynutí trestu dokázali hosté zvýšit svůj náskok na rozdíl 4 branek, a to zbývali pouze 3 minuty do konce zápasu. Zbytek utkání si Liberečtí už ohlídali bez problémů a Jablonec na jejich palubovce zdolali 30:29.

Celý zápas byl velmi rozkouskován nejistými sudími, kteří rozdali celkem 18 dvouminutových trestů, což je opravdu mnoho. Ačkoliv se jednalo o první ostrý zápas sezony pro oba celky, tak byla k vidění kvalitní a atraktivní házená. Spokojenost po utkání určitě panovala v táboře hostů. Na Jabloneckých hráčích byla vidět velká rozhořčenost z předvedené hry, ale hlavně z celkového skóre.

V dalším kole přivítá Liberec doma družstvo Šťáhlav. V neděli od 18 hodin budou potřebovat Vaši podporu v Dobi aréně. Pomozte Libereckým borcům připsat další dva body do tabulky.

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/031fb335-3e01-4b4d-99b9-1445ca82da26

JSME LIBEREC HANDBALL

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Nejbližší narozeniny

04.11.2020 Tomáš Levko (16)
07.11.2020 Ondřej Harbich (26)
07.11.2020 Matěj Josfíek (16)
25.11.2020 Štěpán Smeták (14)
30.11.2020 Dominik Lhoták (15)
Liberecký kraj Město Liberec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Český svaz házené Knorr-Bremse Librux Lukov Preciosa Česká Unie Sportu ZŠ Dobiášova SELECT Adidas Lionsport DM CMS - TOP s. r. o.

Počet návštěv: 21113
Posledních 30 dnů: 525 | Posledních 7 dnů: 51 | Poslední den: 6

© 2020 Liberec Handball | Všechna práva vyhrazena | lh@liberechandball.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne

Liberec Handball