Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Starší dorost si připsal 2 body do tabulky za výhru v derby

Ke svému druhému ligovému zápasu cestovali starší dorostenci do nedalekého Jablonce, kde chtěli navázat na vítězný vstup. V neděli od 15:00 sehráli dva odvěcí rivalové utkání, které nabídlo celkem 69 branek. Naši kluci nakonec soupeře porazili 29:40.

Tým byl znovu doplněn o několik mladších dorostenců (Filip Dunda v brance, Jonáš Brada, Filip Kuliš, Matěj Josífek a Vojta Vítek do pole).

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu:

"Vstup do utkání byl jedním slovem tragédie. Obrana vůbec nefungovala, zahodili jsme 3 vyložené šance, a proto v čase 5:34 za stavu 1:5 přišel time-out. Během něho byly instrukce jasné, a to zkvalitnit obrannou činnost a dát si záležet na zakončení. Postupem času jsme se Jablonci začali ve skóre přibližovat a v polovině prvního poločasu jsme se dostali poprvé do vedení. Nutno podotknout, že do konce poločasu přišlo velké zlepšení v útočné fázi, bohužel totéž se nedalo říct o obraně, a proto se do šaten odcházelo za stavu 22:16 pro Liberec.

Ve druhém poločase přišlo v obranné fázi mírné zlepšení. Dařilo se nám více eliminovat včasným nastoupením nejlepšího střelce domácích Střižíka, který nám i tak v zápase nastřílel 14 branek. Bohužel posledních 10 minut jsme opět nechali soupeře vstřelit několik jednoduchých gólů a v posledních chvílích střetnutí ještě Mates Suchý dostal zcela zbytečnou červenou kartu.

Celkově lze hráče pochválit za kvalitní útočnou hru (dařilo se hráčům na křídle, hra 1:1). Bohužel se nám opět dle představ nedařila obranná hra, na které je potřeba stále pracovat. Inkasovat od Jablonce 29 gólů je opravdu příliš mnoho."

Příští neděli od 16 hodin hostí starší dorostenci na domácí palubovce soupeře ze Strakonic. Budou potřebovat Vaši podporu. Přijďte kluky podpořit do liberecké Dobi arény.