Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Starší dorost si v premiérovém zápase sezony poradil s Náchodem

V sobotu 12. září nastoupili ke svému prvnímu ligovému zápasu starší dorostenci, kteří na domácí palubovce přivítali v předehrávce 12. kola tým HC TJ Náchod. Tým byl doplněn o několik mladších dorostenců (brankáře Filipa Dundu a Tomáše Pleschingera a hráče do pole Davida Tržického, Dominika Švestku, Jonáše Papase, Jana Čermáka, Jiřího Bartoše a Šimona Pavlů). Se soupeřem si naši borci poradili výsledkem 29:22 a připsali první body do tabulky.

Do utkání jsme vstoupili s velmi kvalitně pracující vysunutou obranou 1:5, za kterou spolehlivě dochytával Tomáš Pleschinger. Bohužel jsme se nedokázali vyvarovat vysokému množství technických chyb a neproměnění těch nejjasnějších brankových příležitostí. I tak byl výsledek po prvním poločase 15:6.

Ve druhém poločase jsme začali rychlým náporem a odskočili soupeři na nejvyšší brankový rozdíl v zápase, 21:8. Bohužel poté přišel velký útlum. Znovu jsme přestali proměňovat své šance, začali jsme chybovat v obraně a kupili zbytečné technické chyby. Náchodští se díky tomu začali vracet do zápasu a dostali se na dostřel 6 branek, 19:25. Po rázné domluvě během time-outu jsme zápas definitivně rozhodli v náš prospěch. Vedli jsme 29:19. Soupeř do konce zápasu už pouze korigoval na konečných 29:22.

V prvním ligovém zápase lze hodnotit pozitivně dobrý vstup do sezony a bodový zisk na domácí palubovce. Co se týče herního projevu, tak je stále na čem pracovat, jak v obranné, tak útočné fázi. To ovšem neznamená, že bychom nezaznamenali kvalitní herní úseky. Dalším pozitivem bylo, že do utkání zasáhli všichni hráči ze soupisky.

Již příští víkend v neděli, 20. září, odehrají starší dorostenci další zápas. Tentokrát v nedalekém Jablonci, odkud budou chtít přivézt další body a dát soupeři jasně najevo, kdo je pod Ještědem pánem.