Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Chlapi po bojovném výkonu končí v poháru

Ve středu 9.9.2020 v podvečer sehráli liberečtí muži 2. kolo Českého poháru házené proti soupeři z Mladé Boleslavi. I přes velkou podporu domácích diváků nedokázali utkání dovést do vítězného konce a podlehli o pouhopouhý 1 gól.

Do zápasu nastoupila velmi mladá sestava. Z velmi zkušených hráčů byli přítomní pouze Martin Lepieš a hrající trenér Matěj Ploch. Tým doplnili celkem 4 hráči ze staršího dorostu – konkrétně to byli Daniel Matula, Jan Hájek, Pavel Henzl a Matyáš Suchý. Do brány byl k dispozici pouze Ondřej Harbich, který ovšem předvedl velmi kvalitní výkon.

V prvním poločase mohli diváci vidět velmi vyrovnané utkání. Nikomu se nepodařilo odskočit na rozdíl více než 3 gólů, a tak poločas končil za stavu 14:14. Do druhého poločasu se libereckým nepodařilo vstoupit pravou nohou. Lacinými ztrátami nabídli soupeři vedení až o tři branky. Poté se úroveň hry domácích zvedla. Ve dvacáté minutě vedli o 2 branky. Pak přišel kolaps. Dvě červené karty pro domácí stranu. Větší polovinu posledních deseti minut strávili liberečtí chlapi v oslabení. Jen pro doplnění, poměr trestů v tomto utkání byl 6:2. Ne tolik zkušená sestava si s tím neporadila. Závěr se příliš nepovedl, a tak liberečtí podlehli soupeři o 1 branku.

Jednalo se poslední zápas před sezónou. Úroveň hry určitě nebyla tam, kde by si trenér představoval. Tudíž tedy musíme věřit, že si chlapi před sezónou ještě kvalitně zatrénují a v Jablonci podají kvalitnější výkon. Do derby jde Liberec jen s jediným cílem. Přivézt dva body zpátky domů!