Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Přípravný zápas mužů s Görlitz

První zápas po asi 5 měsících sehráli liberečtí muži proti soupeři z Německa. Do Liberce přijel tým SV Koweg Görlitz. V pátek 14.8.2020 sehrály celky utkání hrané na 3x20 minut. Libereckým chybělo hned několik hráčů základní sestavy, jako například Martin Lepieš, Dan Vrba nebo Marek Blaschke. Za tým hostů nastoupil liberecký odchovanec Matyáš Burda.

Sestava Liberce: Gajdoš Adam, Harbich Ondřej – Hájek Michal, Hájek Jan, Jantek Peter, Nejedlo Matouš, Matula Daniel, Kulík Václav, Ploch Matěj, Eliáš Matěj, Mrázek Ondřej, Martenek Michal

V úvodních minutách utkání byla vidět vyrovnaná házená, ovšem ke konci třetiny Görlitz libereckým odskočil. První třetina tak končila za stavu 11:5. Ve druhé třetině utkání hráči Liberce podstatně zlepšili útočnou fázi a tuto třetinu prohráli jen o 2 branky. V poslední třetině bylo vidět, že hostům dochází síly, protože měli pouze jednoho hráče na střídání. Rychlé útoky a zlepšená obrana znamenala remízu v poslední třetině zápasu. Celkově tedy utkání dopadlo 26:34 v neprospěch domácích borců.

Zápas s Görlitz byl jediným přípravným zápasem Liberce. V sobotu 29.8. nastoupí na palubovce Bělé pod Bezdězem k prvnímu kolu Českého poháru.