Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

 

1. kolo ŽL - Bohunice

1. kolo ŽL - Bohunice

V neděli, 8. prosince, odehráli starší žáci své 1. kolo žákovské ligy. Na úvod zavítali do dalekého Brna, konkrétně do Bohunic. Zde je čekali soupeři ze Šťáhlav, Mostu, Dukly Praha a Bohunic.

LIBEREC HANDBALL - HK BANÍK MOST 19:17 (8:7)

Pvrní zápas byl ze strany našich starších žáků lehce nervózní, ale to samé se dalo říci o soupeři. K vidění bylo plno technických chyb, zbrklých zakončení, a proto v 6. minutě svítil na ukazateli stav 1:1. Kluci po celý poločas odváděli velmi kvalitní práci v obraně, bohužel v útoku jsme dokázali zahodit i ty nejjasnější šance, a proto jsme v poločase vedli o pouhou 1 branku, 8:7. Vstup do 2. poločasu se nám povedl o něco lépe a brzy jsme soupeři odskočili na rozdíl 2 branek, 21. minuta 11:9. Bohužel se opakoval scénář z prvního poločasu. Místo toho, abychom zápas rozhodli, přestali jsme dávat branky a Mostečtí brzy vyrovnali na 11:11. Ve 24. minutě se nám znovu podařilo odskočit na rozdíl 2 branek, což se postupem času ukázalo jako rozhodující. Do konce zápasu se totiž oba týmy pravidelně střídali v proměňování svých šancí, a tak jsme si po závěrečném hvizdu připsali první body do tabulky za vítěství 19:17.

LIBEREC HANDBALL - HC DUKLA PRAHA A 14:25 (8:12)

Ve druhém zápase nás čekal favorit tohoto kola, pražská Dukla. Kluky jsme nabádali, abychom s tímto soupeřem nehráli žádnou rychlou házenou, protože to by mělo přímo smrtící dopad na výsledek. Bohužel to, co jsme si před zápasem zakázali, kluci okamžitě udělali a ve 2. minutě byl stav zápasu 2:2. Poté se jsme začali kupit mnoho chyb, přestávali jsme proměňovat šance a Dukelští odskočili na 2:9, 10. minuta. Od této chvíle se klukům podařilo uklidnit hru a do konce poločasu jsme se přiblížili na hratelných 8:12. O poločase jsme klukům opět připomněli, že pokud budou hrát to, co od nich chceme, můžeme si ze zápasu odnést dobrý výsledek. Bohužel se tak nestalo a znovu jsme s Duklou chtěli hrát rychlou házenou. Výsledkem toho bylo vedení dukelských ve 24. minutě 19:9. Klukům se v útoku vůbec nedařilo, jediný, kdo dokázal překonat brankáře soupeře byl Šíma Pavlů, autor 8 branek. Po závěrečném hvizdu svítil na tabuli konečný stav 14:25.

LIBEREC HANDBALL - TJ SOKOL ŠŤÁHLAVY 15:18 (5:8)

V dalším zápase nás čekal soupeř, se kterým se rozhodně dalo bojovat o další body do tabulky. Bohužel utkání bylo velmi nepřesně z obou stran. Ve 4. minutě jsme prohrávali o 1 branku, 3:4. Poté přišly chyby v útoku, které soupeř potrestal z rychlých brejků a ujal se vedení 6:3. 3brankový náskok se mu podařilo udržet i do konce poločasu, 5:8. Během pauzy si kluci vyslechli pochvalu za obrannou hru, ale za útok jsme slova chvály najít nemohli. Dbali jsme přesnost přihrávek a kvalitní zakončení. Jedině tím jsme mohli pomýšlet na bodový zisk. Ve druhém poločase dlouho nic nenasvědčovalo, že bychom mohli dostat soupeře pod tlak a utkání zdramatizovat, 26. minuta 10:14. Poté jsme ale během 3 minut vstřelili 3 branky a stav byl ve 29. minutě 13:14. Soupeř reagoval time-outem. Po něm přišla velká chyba ze strany rozhodčích, kteří po běžném faulu Šímy Pavlů, který se hodnotí 2minutovým trestem, vytáhli k udivení liberecké lavičky přímou červenou kartu. Naši kluci byli verdikterm značně zaskočeni, oslabení prohráli 0:3 (nepomohl ani time-out). V závěru už se nám podařilo pouze snížit na konečných 15:18.

LIBEREC HANDBALL - TATRAN BOHUNICE 17:22 (7:10)

Do posledního zápasu vstupovali kluci značně unaveni. Nicméně začátek se nám povedl na výbornou, soupeře jsme zaskočili a ve 4. minutě se ujali vedení 3:0. Poté se však dostavila fyzická únava kluků a soupeř ve 7. minutě otočil stav utkání na 7:5. Tento stav se nám ještě podařil vyrovnat, ale soupeř dalšími 3 brankami do konce poločasu odskočil na 7:10. Ve druhém poločase klukům nelze upřít snahu, ale v útoku se nám nedařilo proměňovat střely ze střední vzdálenosti a ani obraně už nebyla tak neprůstupná jako v předešlých utkáních. Bohunice tak zaslouženě zvítězili 22:17.

ZHODNOCENÍ 1. KOLA ŽL:

Kluci v 1. kole odehráli 3 velmi kvalitní utkání, kam bychom mohli ještě připočítat 1. poločas proti Dukle. Bohužel odehrát 4 zápasy se 4 spojkami, to bylo nad fyzické síly kluků, což se potvrdilo v posledním zápase. Ve druhém zápase se ještě zranil David Jeřábek (naštípnutý prst), který tak turnaj dohrával se sebezapřením. Celkově se dařilo Šímovi Pavlů, který tým táhl střelecky a v důležitých chvílích se zachoval jako správný vůdce týmu. V obraně velmi kvalitně pracoval Honzík Zikeš. Povedenější pasáže v zápasech střídali Jirka Bartoš a David Jeřábek. Dobrou formu z předešlého turnaje prokázal Max Dočekal, který za první polovinu sezony udělal velký herní pokrok. Tentokrát se tolik střelecky nedařilo Alexi Hrabákovi. Alex Najman dokázal v útoku vstřelit několik branek, ovšem je před ním ještě spoustu práce, jak v obranné tak v útočné hře. Povedenější zápasy již odehráli i Luky Lopatka a Péťa Víšek, ovšem oba je potřeba pochválit za bojovnost. V brance se tentokrát více dařilo Matěji Berkovi než Pájovi Volšíkovi.

Sestava a branky:

Volšík 3, Berka - Pavlů 22/3, Jeřábek 11, Bartoš 10, Hrabák 7, Najman 5, ZIkeš a Dočekal po 3, Lopatka a Víšek po 1

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Nejbližší narozeniny

04.09.2020 Filip Dunda (16)
12.09.2020 Zdeněk Kamaryt (57)
14.09.2020 Vojtěch Knob (13)
19.09.2020 Robert Soukup (30)
02.10.2020 Tomáš Pokorný (19)
Liberecký kraj Město Liberec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Český svaz házené Knorr-Bremse Librux Lukov Preciosa Česká Unie Sportu ZŠ Dobiášova SELECT Adidas Lionsport DM CMS - TOP s. r. o.

Počet návštěv: 19356
Posledních 30 dnů: 320 | Posledních 7 dnů: 98 | Poslední den: 28

© 2020 Liberec Handball | Všechna práva vyhrazena | lh@liberechandball.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne

Liberec Handball