Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Příští zápas

Starší žáci na Polanka Cupu 2019 stříbrní

Ve čtvrtek, 6. června, v odpoledních hodinách odjížděli starší žáci ke svému poslednímu turnaji v letošní sezoně do vzdálené Polanky nad Odrou. Tam se konal již 25. ročník Polanka Cupu, který proběhl 7.-9. června. V kategorii starších žáků se turnaje zúčastnilo celkem 15 týmů, které byly rozděleny do 3 skupin. Na liberecké hráče čekaly zápasy proti Vsetínu, Frýdku-Místku B, Litovli a Ostravě.

Tento turnaj jsme pojali jako rozlučkový pro kluky r. 2004, kteří přechází do mladšího dorostu. Bohužel v pondělí před odjezdem se na tréninku zranil Marťas Kozubík. Filous Dunda, Jony Brada a Dáda Tržický byli v termínu turnaje na školních výletech, a proto jsme turnaj doplinili o kluky r. 2005. Bohužel ani z tohoto ročníku neodjeli všichni, protože Šíma Pavlů se nestihl uzdravit.

Základní skupina

LH - KH Zbrojovka Vsetín 20:9

Ke svému prvnímu zápasu v turnaji nastoupili kluci proti Vsetínu. Na soupeře jsme od začátku vyrukovali s vysunutou obranou 3:3. Tento aktivní styl dělal soupeři velké problémy. Vsetín jsme tak nutili k velkému množství technických chyb a dalekonosným střelám. V útoku jsme hráli jednoduše (jelikož přes noc silně pršelo a hřiště hodně klouzalo). Kluci si tak dokráčeli k prvnímu vítězství na turnaji.

LH - Pepino SKP Frýdek-Místek B 14:16 - kontumace zápasu ve prospěch našeho týmu (5:0)

V tomto zápase jsme opět začali vysunutou obranou 3:3 se kterou měl i tento soupeř značné problémy. Bohužel po zisku míče jsme mnohokrát selhali v zakončení (neproměněné trháky, proskoky). Naštěstí nás slabá efektivita nepoložila a kluci postupně ukrajovali z vedení soupeře a ve druhém poločase jsme se sami dostali do vedení. Poté se ale v tomto zápasy začaly dít, trochu ostudné, věci. Rozhodčí nás v rychlém sledu poslal do 3 hráčů (oslabení jsme prohráli pouze 1:2) a veškeré sporné momenty pískal proti našim hráčům. Kluci byli výroky očividně znechuceni, protože věděli, že se zápasem nemohou nic udělat. Bohužel jsme si zápas prohráli na úplném začátku, kdy jsme spálili až moc šancí. Ačkoliv jsme zápas prohráli, tak ve večerních hodinách následovala kontumace v náš prospěch. Frýdečtí totiž proti našemu týmu nasadili veškeré hráče z jejich "A" družstva, kteří bojovali v jiné skupině. Jelikož je toto počínání v pravidlech zakázáno, tak jsme turnajem pokračovali bez prohry.

LH - Tatran Litovel 24:10

Poslední páteční zápas jsme odehráli proti Tatranu Litovel. Kluci do zápasu vstoupili s velkou chutí a svému soupeři nedali nejmenší šanci, aby s nimi mohl držet krok. Výsledkem bylo vysoké vítězství 24:10.

LH - TJ Sokol Ostrava 11:12

V zápase o vítězství ve skupině jsme se utkali s Ostravou. Od začátku bylo k vidění velmi vyrovnané utkání. Bohužel si v tomto zápase kluci vybrali další slabou chvilku v zakončení. Postupně jsme neproměnili 3 sedmičky a několik nejjasnějších brankových příležitostí. Ačkoliv ale obrana v čele s Tomem Pleschingerem v brance pracovala na vysoké úrovni, neproměněné šanci nám zlomili vaz a Ostravští v tomto zápase zvítězili nejtěsnějším rozdílem.

Kluky tak čekaly zápasy proti domácímu týmu SHK Polanka n. Odrou a ŠHK Agrokarpaty Pezinok o poslední místo v semifinále.

LH - SHK Polanka n. Odrou 18:18 (12:6)

Vstup do tohoto zápasu se klukům nadmíru povedl. Opět pracovala skvěle obrana a v útočné fázi se nám tentokrát dařilo daleko lépe v zakončení. Výsledkem toho bylo vysoké poločasové vedení. Kdo si ale myslel, že zápas už se jen v klidu dohraje, ten se mýlil. Ve druhém poločase naši hráči úplně vypadli z tempa a mysleli si, že vysoký brankový rozdíl už nemůže soupeř dotáhnout. Opak byl ale pravdou. Čím více se Polanka přibližovala ve skóre, tím bojácnější výkon kluci předváděli. Výsledkem všeho byla vyrovnávací branka pouhou vteřinu před koncem zápasu a ztracená výhra.

LH - ŠHK Agrokarpaty Pezinok (SVK) 23:12 (13:3)

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s tím, že musíme zvítězit o více než 5 branek, abychom se mohli podívat do semifinále. Od začátku jsme praktikovali vysunutou obranu, se kterou měl soupeř obrovské problémy. Rychle jsme si i díky tomu dostali do vedení 9:3. Do konce poločasu jsme své vedení ještě zvýraznili. Bohužel ve druhém poločase přišel výpadek a soupeř snížili na 16:10. Naštěstí v tomto momentu dokázali kluci zapnout a vedení rychle navýšit zpět na dvojciferný rozdíl. Po závěrečném hvizdu tak mohla propuknout radost a oslavy z postupu do semifinále.

Semifinále

LH - KH Kopřivnice 14:11 (6:2)

Do semifinálového zápasu jsme vstoupili s tím, že soupeř by nemusel být tolik rozehraný, jelikož přímo z prvního místa postoupil do tohoto boje. Ovšem naším negativem bylo, že jsme absolvovali o 60 minut více než Kopřivničtí. Začátek zápasu ale patřil našemu týmu. Výborně fungovala obrana 0:6, za kterou čaroval Tom Pleschinger (3 chycené sedmičky a několik zneškoněných tutovek soupeře). V útoku jsme střídali silnější a slabší chvilku, ale po prvním poločase jsme drželi vedení 6:2. I vstup do druhého poločasu se nám podařil a ujali jsme se vedení 9:4. Bohužel poté jsme trefili několik tyčí a začala se projevovat určitá únava, díky čemuž soupeř vyrovnal na 11:11. Naštěstí v sobě kluci našli poslední zbytky sil a dokázali vstřelit ještě 3 branky a žádnou neinkasovali. Po závěrečném hvizdu tak propukla obrovská radost z postupu do finále.

Finále

LH - TJ Sokol Ostrava 16:18 na 7m hody (8:8, 15:15)

Do finálového zápasu jsme vstoupili s velkou obavou, jestli ho dokáže odehrát největší tahoun týmu, Honza Knob, který si v semifinále odštípl kost u palce na odhodové ruce při některé z útočných akcí. Do utkání nastoupil, což bylo obrovské pozitivum, úvod nám vyšel lépe a ujali jsme se vedení 2:0. Nicméně Ostravští brzy vyrovnali a od té doby pokračovala velmi vyrovnaná bitva až do konce poločasu, kdy na ukazateli svítil nerozhodný výsledek, 8:8. Vstupd do druhého poločase se nám povedl na výbornou. Obrana pracovala na nejvyšší úrovni a v útoku se nám dařilo kvalitně zakončovat, díky čemuž jsme se dostali do vedení 12:8. Bohužel poté přišla dvě vyloučení a soupeř se pomalu začal vracet zpět do zápasu. Nicméně ještě 50 vteřin před koncem zápasu jsme drželi vedení 15:13 a zdálo se, že utkání dovedeme do vítězného konce. Bohužel se tak nestalo. Ve vybraném time-outu trenéři dbali na to, aby kluci neuspěchali střelbu a stříleli pouze z jasných příležitostí. Pouhých 5 vteřin po timeu však přišla unáhlená střela ze špatné pozice a soupeř okamžitě snížil na nejtěsnější rozdíl. Do konce zbývalo 23 vteřin. Po rozehrávce jsme místo držení míče na své polovině zahráli trhák, který jsme nedokázali proměnit a tak, podruhé, jsme inkasovali branku pouhou vteřinu před koncem zápasu. Následovaly tak tři 7m hody. V první sérii byli úspěšní aktéři obou týmů, ale ve druhé sérii už pouze Ostravští. V poslední sérii tak bylo potřeba, aby náš soupeř 7m hod neproměnil, což se nestalo, a tak na ostravské straně propukla euforie a na naší velký smutek. I přes smutnou prohru se v zápase našlo několik pozitivních věcí. Největší z nich byl výkon Fíly Kuliše, který se skvěle chopil dané šance a odehrál nejlepší zápas v této sezoně.

Kluci odehráli velmi povedený turnaj. I přes několik nepovedených úseků dokázali dokráčet až do finále, kde byli kousíček od toho nejkrásnějšího možného zakončení celé sezony, ale bohužel se nepovedlo. I tak ale do sbírky přidáváme další skvělý výsledek a můžeme celou sezony hodnotit jen a jen kladně.  Velký dík patří všem hráčům za jejich předvedené výkony a všem rodičům za obrovskou podporu v sezoně 2018/2019.