Jak hodnotíš polovinu sezony? Jedeme nad plán nebo si čekal, že budeme okukovat nejvyšší příčky tabulky? 

“Do sezony jsme šli bez nějakých větších očekávání, a proto sezonu hodnotím zatím velice kladně. Máme mladý tým, který je doplněný o zkušené navrátilce, jmenovitě třeba gólmani Robert Soukup a Dominik Fiala. S polovinou sezony jsem opravdu spokojený.” 

Co cesta v poháru? Víme, že jsme zvládli dojít mezi TOP16 celků v republice. Věřil si, že se dá dojít s tak mladým týmem tak daleko v poháru? 

“Abych byl upřímný, tak jsem to opravdu nečekal. V prvním kole jsme měli volný los, ale hned ve druhém kole jsme chytli prvoligový Náchod. Tuto prověrku jsme zvládli vskutku na výbornou a prošli dál. To samý platí o Dvoře Králové, přes který jsme taky zvládli přejít po velmi zdařilém utkání. No a s Hranicema musím před klukama smeknout, protože odvedli opravdu velmi dobrý zápas. V závěru nám chyběli zkušenosti a utkání jsme bohužel nedokázali dovést do postupového konce.” 

Tak možná si hráči tyto nabyté zkušenosti přenesli do ligy. Tam plníme plán nebo si vedeme nad očekávání? Jak to vidíš? 

“Určitě si vedeme nad očekávání. Před sezonou jsem si nedával žádné velké cíle. Nicméně cílem bylo stabilizovat kádr a během sezony bychom viděli, jak se to vyvrbí. To, jak hrajeme, je vlastně třešnička na dortu.” 

Můžeš vypíchnout nějaké klíčové zápasy, které jsme odehráli? 

“Zatím bych určitě neříkal, že máme za sebou nějaký klíčový zápasy. Ve druhé polovině podzimu jsme měli hodně zraněných spojek a utkání jsme tak museli odehrát s klukama, pro které spojka není hlavní post. Nicméně zvládli jsme to velice dobře, vlastně bez ztráty bodu. Třeba zápas v Košutce byl velice těžký, protože jsme neměli ani jednu zdravou mužskou spojku, a přesto jsme si z Plzně odvezli velmi cenné 2 body.” 

Na čem teď budeme pracovat? Popřípadě jaké jsou cíle na jarní část sezony? 

“Cíle jsou takové, že se chceme držet pořád nahoře. Nicméně přes zimu potřebujeme nabrat sílu, která nám trochu chyběla. Naši soupeři jsou většinou urostlí chlapi a my na ně silově ztráceli. Myšlenky na titul jsou ještě daleko. Čeká nás spousta těžkých utkání v jarní části, které nejprve musíme zvládnout. Je třeba do každého zápasu nastoupit s určitou pokorou a podat v nich soustředěný výkon.” 

Muže tak nyní čeká zimní přestávka. Soutěž se opět rozeběhne začátkem února.

Pokud se Vám článek nechce číst, tak si rozhovor poslechněte na našem facebooku nebo instagramu :D

JSME LIBEREC HANDBALL