Pro Liberec to byl velmi důležitý zápas. Pokud by nevyhráli, tak by už mohli zapomenout na umístění v TOP4, které zajišťuje play-off v jarní části sezony. Kluci vstupovali do zápasu z pozice outsidera. Liberečtí ještě šli do zápasu pouhé 4 dny po velmi nepovedeném duelu v Jičíně. Plzeň měla za sebou povedené zápasy, vyhrála třeba právě s Jičínem.

Dorostencům se velmi vydařil první poločas. Během celého poločasu navíc zvyšovali své tempo a tak náskok před hosty narůstal. Liberec se spoléhal na velmi dobře fungující obrannou hru a rychlý protiútok. Na ukazateli skóre o poločasu svítilo 13:8 pro domácí.

Do druhého poločasu vstoupilo opět výborně koncentrované mužstvo Liberce. Kluci nedělali chyby. Nedělali chyby v obraně ani technické chyby v útoku. Suma sumárum konečně skvělé utkání a pohodlná výhra nad Plzní poměrem 26:18.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

“Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání proti silnému soupeři, kterým Plzeň je. My už ale nemáme co ztratit a pokud se chceme ještě pokusit bojovat o první čtyřku, museli jsme v tomto zápase zvítězit.

Ačkoliv jsme postrádali stále několik zraněných/nemocných hráčů, do utkání jsme vstoupili odhodlaně. Obrana pracovala skvěle a v brance se dařilo Tomáši Pleschingerovi. Bohužel jsme měli velmi hluchou část do 9. minuty v útoku. Do šancí jsme se dokázali dostat, ale v koncovce jsme trefovali pouze tyče, případně hostujícího brankáře. Po této pasáži jsme naši produktivitu zlepšili a soupeři jsme do poločasu utekli do vedení o 6 branek.

Během poločasové pauzy jsme věděli, že zápas ještě není zdaleka rozhodnutý a musíme stále pokračovat v poctivém výkonu z prvního poločasu. Bylo důležité, že vše, co jsme si řekli, se nám dařilo. Obrana pokračovala ve výborné práci z prvního poločasu. Díky tomu jsme mohli své vedení stále navyšovat a 10 minut před koncem jsme vedli už o 9 branek. Utkání se poté spíše dohrávalo a my jsme mohli slavit důležité 2 body do tabulky.

Po zápase s Jičínem předvedli kluci diametrálně odlišný a poctivý výkon. Konečně se u všech objevil tlak na branku a větší nasazení, které doposud chybělo. Díky těmto zlepšeným aspektům hry můžeme stále pomýšlet na nahánění týmů, které jsou v tabulce před námi. Skvěle se nám dařilo v obraně. Též v útoku byl vidět zvýšený pohyb. Celkově lze všechny kluky pochválit za předvedený výkon, na který, věřím, že navážeme za 14 dní v domácím utkání s týmem z Lovosic.”

Zápis z utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/21812410-1bb5-4bc9-aa34-5732c495a156

JSME LIBEREC HANDBALL