Liberečtí vstoupili do zápasu nahecovaní, s odhodláním nechat na hřišti vše. Konečně se jim povedl začátek zápasu. Dostali se do vedení, ale Dvůr stále kousal. Žádný ze soupeřů tomu druhému neodskočil do více než dvoubrankového náskoku. V poločasu bylo skóre 15:13 pro domácí.

Do druhého poločasu vlétli Liberečtí jako uragán. Zodpovědný, koncentrovaný výkon s důrazem na 100% střelbu. Po 40 minutách hry bylo skóre 19:14. Liberec měl hru pod kontrolou. V obranné i v útočné fázi se dařilo takřka vše. Chlapi si se Dvorem poradili 27:20. Suma sumárum – skvělý zápas od našich mužů.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Ve třetím kole poháru na nás čekal kvalitní prvoligový soupeř ze Dvora Králové. Věděli jsme, že šance na úspěch může přijít jen díky poctivému týmovému výkonu a zkvalitnění našeho zakončení, se kterým se od začátku sezony pereme.

Do utkání se nám konečně podařilo vstoupit dle našich představ. Od úvodního hvizdu jsme byli hnáni skvělými fanoušky a na výkonu hráčů to bylo znát. Výborně jsme si počínali v útoku, kde jsme trpělivě dohrávali nacvičené signály. Obrana též pracovala na velice vysoké úrovni, za kterou jistě chytal Dominik Fiala. Ačkoliv jsme si neodpustili laciné technické chyby v útoku a nedůraz v obraně, do druhého poločasu jsme disponovali dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas jsme začali lehce rozpačitě a ihned udělali několik jednoduchých chyb. Ovšem hosté nedokázali naše chyby využít. Nám se podařilo hru znovu srovnat a ve 40. minutě odskočit na rozdíl 5 branek. Vybudovaný náskok jsme dokázali ještě navýšit a poslední minuty jsme mohli dohrát bez nervů a užívat si postup do dalšího kola poháru.

Pro libereckou házenou je to skvělý okamžik, když se nám poprvé v historii klubu podařilo postoupit mezi 16 nejlepších týmů. Všichni hráči za svůj odvedený výkon zaslouží velkou pochvalu. I když byly v naší hře ještě pasáže, kde jsme se nevyvarovali zbytečných technických chyb, nebo špatného zakončení, tak jsme vše dokázali napravit v obraně, za kterou skvěle chytali oba brankáři. Velký dík patří též skvělým fanouškům, kteří nás po celý zápas neúnavně podporovali a dokázali z hráčů vymáčknout maximum.

Nesmíme se ale tímto výborným výsledkem a výkonem uspokojit a dále poctivě pracovat na zlepšování se ve věcech, kde máme ještě určité slabiny.“

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/cesky-pohar-muzu/detail/zapas/99a97b45-eaf8-4d1a-a1d8-2742c2a63ad5

JSME LIBEREC HANDBALL