Přípravka 

Tato kategorie pokračovala v podobném duchu, jako na podzim. Pořád kluci trénují na Dobině 2x týdně a zlepšují se každým tréninkem víc a víc. V neděli 6.2. dokonce byli i na turnaji v nedalekém Turnově, kde kluci sbírali další cenné zkušenosti na jejich házenkářské cestě. 

Minižáci 

Minižáci trénují taktéž 2x týdně v Dobi areně a snaží se zdokonalit své schopnosti. Připravují se na “open” turnaje, které je čekají v druhé polovině sezony. 

Mladší žáci 

Naše mladší žákovská kategorie trénuje již intenzivněji. Tréninky mají většinou 4x týdně, a dokonce byli už na 3 přípravných turnajích. O turnaji v oblíbené Kuřimi a domácím turnaji jsme psali již dříve. Včera (6.2. 2022) se zúčastnili turnaje v Jičíně, odkud ovšem nepřivezli ani jednu výhru. Kluci ale tvrdě dřou a všichni věříme, že se jejich hra zlepší už i výsledkově. 

Starší žáci 

Pro starší žáky začal nový rok zostra. Každým rokem v lednu je naplánován druhý turnaj žákovské ligy. O tomto velmi povedeném turnaji jste si už na našich stránkách přečetli. Starší žáci měli přípravu nejprve bez míče, tak aby nabrali sílu, která jim chyběla v podzimní části. Poté už vzali do ruky balon a zlepšovali se, co se týče házenkářských dovedností. Kluci odehráli ještě jeden přípravný zápas s dívčím týmem DHK Loko Liberec. Tréninky jsou většinou 4x týdně a další turnaj v rámci žákovské ligy čeká kluky už za 2 týdny v Rokycanech. 

Mladší dorostenci 

Nejvíce přípravných turnajů odehráli naši mladší dorostenci. První přípravný turnaj byl hned dvoudenní v Hostivicích. Tento turnaj se ovšem chlapcům moc nepovedl a trenéři z něj neměli moc dobrý pocit, a tak naplánovali ještě jeden přípravný turnaj, který se odehrál na domácí půdě. Poslední lednovou sobotu mělo do Liberce původně přijet 6 týmů, ale bohužel koronavir tyto plány zhatil, a tak mladší dorostenci odehráli pouze 2 zápasy - za to ale s kvalitními soupeři - Velké Meziříčí, Ledeč nad Sázavou. Domácí turnaj naši dorostenci nakonec ovládli, díky lepšímu skóre o jeden jediný bod. První soutěžní zápas je čeká už tuto středu od 16:00 na Dobině proti soupeři s pražských Vršovic. Přijďte kluky podpořit! 

Starší dorostenci 

Naopak starší dorostenci nemají za sebou ani jedno přípravné utkání. Přípravu na jarní část ligy měli společnou s kategorií mužů. Starší dorostenci jsou asi nejvíce postiženou kategorií koronavirem. Pořád někdo odpadává do karantény nebo izolace. No lepší teď, než v lize. Každopádně první zápasy budou spíše velkou neznámou. Jak se dorostenci se situací popasují nám napoví už první zápas na Dukle, který je v plánu už tuto sobotu od 14 hodin. 

Muži 

Naši muži se poctivě připravovali už před Vánocemi, kdy se každý z hráčů připravoval individuálně. Po Vánocích se všichni společně sešli a připravovali se svědomitě na druhou polovinu sezony, ve které budou chtít udržet stávající pozici v lize. Jejich příprava teprve vrcholí. V sobotu odehráli 2 zápasy. Bez několika hráčů normální sestavy si poradili s prvoligovým Dvorem o 12 branek Ve druhém zápase ovšem podlehli rezervě Dukly, se kterou prohráli o více než 10 gólů. V úterý mají ještě muži na programu poslední přátelský zápas s prvoligovým Chodovem. Už v pátek nás ale čeká DERBY. Od 18:00 hostíme na Dobině sousední Jablonec. Pojďme vyprodat Dobi arenu a doveďte nás k vítězství nad odvěkým rivalem.

JSME LIBEREC HANDBALL