Libereckým se vůbec nepovedl vstup do zápasu. Byli ospalí a svého soupeře nestíhali. Obrana hořela hlavně na středu a Most střílel jednoduché branky z prostoru spojek nebo dohráli na úplně volného pivota. Po 10 minutách bylo skóre 6:3 pro domácí. Poté se ale hosté vzchopili a probrali. Uvědomili si, že takhle to vskutku nepůjde a jestli chtěli v tomto zápase uspět, tak museli ihned začít předvádět diametrálně odlišný výkon. Druhá desetiminutovka už se nám povedla. Liberec aplikoval rychlý přechod do útoku, čímž deptali domácí, kteří střídali 2 hráče do obrany. Dostali jsme se do vedení 10:8. Závěrem poločasu se už přelévalo skóre ze strany na stranu. Do kabin jsme odcházeli s náskokem jedné branky, když skóre bylo 15:16 pro hosty. Poločas tentokrát trval snad 20 minut, protože vypadl systém zapisování branek a vyřešení tohoto problému zabralo pořadatelské službě docela dost času. 

Ve druhém poločase Liberec zlepšil obranu. Pivot už se neprosazoval vůbec, střely spojek většinou skončily na libereckém bloku. Most střílel branky hlavně z prostorů křídel, ze sedmiček nebo z rychlých útoků. Našim chlapům vycházel opět hlavně rychlý přechod do útoku, v postupném to už bylo těžší. Výborně zahrála liberecká pravá křídla, které většinou využívaly své střelecké příležitosti. Nutno vyzdvihnout Pavla Henzla, který využil všech 6 libereckých 7metrových hodů. Sedmičky přicházely většinou v momenty, kdy bylo opravdu za potřebí vstřelit branku a Pavel nikdy nezklamal. Nebýt nevyužitých 100% šancí, tak by se Liberečtí svému soupeři více vzdálili. Most se ovšem díky tomu stále držel na dostřel. Zlom přišel až kolem 50. minuty zápasu, kdy domácí Barth obdržel červenou kartu. Svému soupeři jsme se vzdálili na rozdíl až 5 branek, a tento náskok jsme už nepustili. Zápas jsme, troufneme si napsat že zaslouženě, vyhráli 31:29. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha: 

“Do Mostu jsme zajížděli s vědomím, že nás čeká velice těžký zápas, jelikož domácí v letošním ročníku ještě nepoznali porážku. Tak jako my, i Mostečtí disponují mladým a ambiciózním týmem, tudíž jsme očekávali vyrovnané utkání.  

Nám se nepodařilo ideálně vstoupit do zápasu. Tentokrát jsme se nemohli opřít o obranu, kde jsme hodně hořeli na středním bloku. Bohužel jsme se ze začátku hledali i v útoku, kde jsme se zalekli tvrdé obrany Mostu. Díky tomu nám domácí ihned odskočili na rozdíl 3 branek. Od 10. minuty jsme se začali dostávat do tempa. Obrana začala pracovat agresivněji, důležité zákroky vytáhl Robert Soukup. Z toho všeho jsme těžili a dokázali vstřelit několik jednoduchých branek z rychlého útoku. Do konce poločasu se ani jednomu týmu nepodařilo odskočit, a tak jsme drželi nejtěsnější vedení 16:15.  

Nástup do druhého poločasu se nám vydařil podstatně lépe. Obrana pracovala daleko agresivněji, včas jsme nastupovali na hráče a dokázali jsme si pokrýt spolupráci s pivotem. I v útoku jsme zlepšili pohyb, zvýšili produktivitu a okamžitě odskočili na 20:16. Bohužel se nám nedařilo odskočit na vyšší brankový rozdíl a jen svými zbytečnými chybami jsme drželi Most ve hře. Ovšem tak jako v prvním poločase Robert Soukup, i ve druhém nás v důležitých chvílích podržel Dominik Fiala. Nám se podařilo si 5 minut před koncem vybudovat 5branokvý rozdíl, ale znovu svými zbrklostmi a nedůrazem v obraně jsme Most nechali korigovat na konečných 31:29.  

Hráči za tento zápas zaslouží pochvalu. Ačkoliv se nám nedařilo dle představ, tak všichni bojovali a nevypustili jediný souboj. Výsledkem toho jsou 2 důležité body do tabulky. V důležitých momentech zápasu jsme se mohli opřít o oba brankáře, ve 2. poločase drželi střelecký prapor Michalové Hájek a Martenek. Stoprocentní ruku ukázal při sedmičkách Pavel Henzl.” 

Zápis z utkání: (víme, že skóre nesedí, ale věřte nám, je to tak, jak píšeme my) 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/06f7bda6-a818-4c43-8420-c48826d526b2 


JSME LIBEREC HANDBALL