Liberecké trápí velká marodka. Hlavně na spojkách je problém. Chybí vlastně všechny pravoruké spojky (Matula P.+D., Nejedlo M., Hájek M.). Do zápasu se sebezapřením už nastoupil M. Lepieš, který ale nakonec odehrál pouhých 15 minut. Na spojkách tak svůj um museli předvést bratři Polákové, Martenek nebo dorostenci Hájek J. a Henzl. Mužům moc pomohlo, že starší dorostenci měli volný víkend, a tak hned 5 kluků jelo bojovat o body za kategorii mužů. Chyběl také brankář Soukup. 

Začátek zápasu naši muži nezachytili. Rychle prohrávali 6:2. Poté ale jako by se zdravě naštvali a nechtěli dát svoji kůži lacino. Zápas otočili a v 23. minutě vedli 8:12. Do poločasu odcházela domácí Košutka s mankem 2 branek na naše chlapy. 

Druhý poločas byl jako na houpačce. Vstup do půlky tentokrát vyšel nám. Vedli jsme až o 4 branky. Poté ale Liberečtí měli hluchou desetiminutovku, a tak v 38. minutě vedli domácí o 1 gól. Oba soupeři dokázali střílet branky. V 58. minutě svítilo na ukazateli skóre 28:28. Liberec dokázal nakonec vybojovat vítězství, když se 2 brankami prosadil dorostenec Jan Čermák. Velmi cenná výhra! 

Komentář trenéra Ondry Harbicha: 

“Do Košutky jsme jeli ve velmi okleštěné sestavě a bylo jasné, že nás nebude čekat žádné jednoduché utkání. Aby toho nebylo málo, tak na seznam zraněných spojek přibyl z minulého víkendu ještě Michal Hájek, tudíž jsme disponovali pouze s jedinou zdravou mužskou spojkou. Šanci tak dostala hned pětice hráčů ze staršího dorostu a velkou měrou se podílela na ubojovaném vítězství.  

Vstup do zápasu nebyl z naší strany ideální. Znovu jsme začali s obranným systémem 1:5, ale ten nám nefungoval dle představ. Špatně jsme si počínali hlavně v obranné fázi na brankovišti, kde jsme nedokázali ubránit urostlého pivota domácích. Když už Košutka nedohrála svůj útok do pivota, nechali jsme plno prostoru jejich ostré spojce, která se, ve většině případů, střelecky nemýlila. Ani v útoku se nám od prvních minut nedařilo, především na postavenou obranu jsme nedokázali najít recept.  

Obraz hry se změnil s příchodem Martina Lepieše. Obrana začala působit agresivněji a domácí se nedostávali do tolika vyložených šancí. Když už se jim podařilo zakončit, kvalitními zákroky nás podržel Dominik Fiala. Díky těmto aspektům jsme mohli těžit z rychlých protiútoků, které se nám dařilo zakončit. Bohužel kolem 20. minuty musel ze zápasu kvůli zranění odstoupit Martin Lepieš a v obraně to opět začalo skřípat. Naštěstí se nám začalo více dařit v útoku, a tak jsme v poločase vedli o 2 branky.  

Do druhého poločasu jsme vstoupili daleko lépe, co se týče útočné hry. V obraně to byla stále ta samá písnička. Nedokázali jsme ubránit dvojici Král-Fořt, která nám nasázela celkem 17 branek. Do 45. minuty jsme si drželi 3brankové vedení. Poté jsme předvedli festival neproměněných šancí, díky čemuž jsme vrátili domácí zpět do zápasu. V 50. minutě přišel velice důležitý okamžik zápasu. Domácí neproměnili 7m hod a místo toho, aby vedli o 2 branky, nám se podařilo vyrovnat. V posledních minutách na sebe vzal zodpovědnost dorostenec Honza Čermák a díky jeho brankám jsme mohli slavit vítězství a připsali si důležité body do tabulky.  

Bohužel marodka, kterou aktuálně disponujeme, je opravdu velká, ale tak to prostě je. O to více je potřeba si tohoto ubojovaného vítězství vážit a věřím, že hráčům to dodá sebevědomí do dalších zápasů a chuť pracovat na svých nedostatcích. Tým výborně doplnila pětice dorostenců. Důležitou sedmičku zlikvidoval Filip Dunda, na hrotu obrany pracoval ve 2. poločase kvalitně David Tržický, rozhodující branky vstřelil Honza Čermák. Trošku lepší práce v obraně se čekala od Honzy Hájka a přesnější ruka při sedmičkách od Pavla Henzla. U mužů předvedl opět kvalitní výkon v brance Dominik Fiala, s pozicí střední spojky si poradil Martin Polák a velmi dobře zahrál Ondra Mrázek. Všichni hráči ale zaslouží za svůj odvedený výkon pochvalu. I když se některým nedařilo dle představ, tak důležité bylo, že nepřestávali bojovat. Za svoji bojovnost jsme nakonec byli odměněni vítězstvím.” 

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/7a7503c3-e280-4671-bf50-a64b93967e58 

Jelikož je dneska první adventní neděle, tak připojujeme fotku s vánoční tématikou.

JSME LIBEREC HANDBALL