Muži přesně věděli, jakým stylem Louny hrají. Velmi tvrdá obrana, neexistující rychlý protiútok a dvouminutové postupné útoky. Díky tomuto velmi nepříjemnému stylu vyhráli už nejeden zápas. Nicméně muži k zápasu přistoupili velmi dobře a zápas nakonec zvládli. I přestože bratři Matulové vyfasovali červené karty za vydvojkování. 

Vstup do zápasu se Libereckým povedl. Po 16 minutách hry vedli muži 10-3 především díky skvělé obraně a rychlému přechodu do útoku. Pak jakoby muži přestali hrát a soupeř se do poločasu dotáhl na rozdíl pouhých 2 branek. Vstup do druhého poločasu se mužům opět vyvedl na výbornou. Soupeře v této části hry přehráli a ujali se vedení 21:13. Zbytek zápasu už muži kontrolovali. Hráli tak, aby se jim především nic nestalo, jelikož obrana hostí sahala mnohdy pro zákroky, které byly daleko za hranou pravidel. Úspěchem je jak výhra, tak to, že se zápasu odešli všichni hráči bez zranění. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu: 

“V zápase jsme nemohli počítat s Martinem Lepiešem a Honzou Hájkem, i tak jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Díky kvalitně pracující obraně a aktivnímu pohybu v útočné fázi jsme si v 17. minutě vypracovali již 7brankové vedení. Poté jsme ale zbytečně vrátili domácí do zápasu. Nedali jsme několik jasných tutovek, v obraně udělali několik laciných chyb. Domácí toho maximálně využili a do konce poločasu se přiblížili na rozdíl 2 branek. 

O poločasové přestávce tak bylo potřeba hráče uklidnit, protože jsme se zbytečně začali více věnovat komunikací s rozhodčími a soupeřem, než naším vlastním výkonem. Domluva očividně zafungovala a do druhého poločasu jsme vstoupili plně koncentrováni na svůj výkon. Ve 39. minutě jsme již vedli o 8 branek. Tento náskok jsme si udržovali až do 55. minuty, poté jsme dovolili domácím zkorigovat na konečných 29:25 z našeho pohledu a připsali jsme si další body do tabulky. 

V Lounech jsme odehráli celkem povedené utkání. Domácí jsme dokázali přehrát rychlou kombinační házenou a jen díky našemu žalostnému zakončení a polevení v obraně v prvním poločase neskončil zápas vyšším brankovým rozdílem.“ 

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/0cfdd8ad-1844-4d39-b271-5a3ea6ebf9ed 

JSME LIBEREC HANDBALL