Měl to být šlágr kola, ale už před zápasem se zdálo, jako by ze super zápasu sešlo. Liberečtí totiž věděli, v jaké sestavě Most do Dobi areny přijíždí. Z Mostu odjelo pouze 8 hráčů, do Liberce přijeli Mostečtí dokonce bez gólmana, a tak si do brány stoupnul jinak pivot, Ciesla (nutno říct, že chytal velmi dobře). Liberečtí tak byli sestavou Mostu znechuceni. Vymizelo nahecování a natěšení na zápas. 

Pořadatelé v Liberci si speciálně pro zápas s Mostem připravili pro diváky novinku v podobě komentáře od Petra Poláka. A divákům se to zjevně líbilo, jelikož velmi osobitý humor diváky v hale oslovil a ti se bavili alespoň komentářem, když ne předváděnou hrou. 

Liberečtí do zápasu vlétli skvěle. Po 8 minutách vedli domácí neuvěřitelným rozdílem 8 branek – 8:0. Poté ale nastal velký herní útlum. Až do konce zápasu se muži nenastartovali, tudíž po zbytek utkání předváděli hru, která stačilo, ale rozhodně nebyla dobrá. Bohužel se nehrála pohledná házená. Ale koneckonců, nejdůležitější je, že body zůstaly v Liberci. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

"Celkové hodnocení zápasu je pro mě velmi těžké, jelikož hosté přijeli pouze v 8 hráčích, navíc bez gólmana.

Vstup do utkání byl z naší strany výborný. Dařilo se nám velmi dobře v útočné části, skvěle pracovala obrana, za kterou spolehlivě dochytával Robert Soukup, a díky tomu jsme mohli střílet jednoduché branky z rychlých protiútoků. V 9. minutě jsme vedli již 8:0 a vše vypadalo, že utkání bude odehráno spíše z povinnosti. Poté jsme ale začali zahazovat nejjasnější brankové příležitosti a naopak hosté se střelecky probudili a zjistili, že i v sestavě, v jaké přijeli, s námi dokáží hrát. Postupně jsme ze svého náskoku ztráceli a ve 21. minutě vedli o pouhé 2 branky. Naštěstí do konce poločasu jsme svůj náskok dokázali navýšit na 6 branek.

Ve druhém poločase jsme rychle odskočili na rozdíl 10 branek a větší šanci dostali hráči z lavičky. Ne všichni svoji šanci využili tak, jak bych si představoval a díky našim chybám odjížděl Most s přijatelným výsledkem 33:29 v náš prospěch.

Pozitivem jsou rozhodně 2 body do tabulky. Dále musím hráče pochválit za vstup do zápasu a druhého poločasu. Jinak z výkonu převládá zklamání. Na to, v jaké sestavě soupeř přijel, jsme měli podat daleko lepší výkon."

Určitě shlédněte povedené fotky ze zápasu od Vojtěcha Petra.

Zápis ze zápasu:

https://www.handball.cz/soutez...

JSME LIBEREC HANDBALL