Do sestavy se před zápasem vrátili spojky Kamaryt, Nejedlo a Dáňa Matula. Oproti minulému zápasu chyběl Lepieš. 

Ze začátku sestavy Libereckým dost hořela obrana. Mladá a řekněme ne tolik zkušená sestava si nevěděla rady se spojkami soupeře. Gólmanům se také nedařilo. V útoku na Ústí platila rychlost. Jakmile se zahráli rychlé a kvalitně provedené útočné situace, tak soupeř nestíhal. Ústí jsme odskočili až ke konci poločasu, kdy se nám konečně povedlo ubránit pár útoků a proměnit své šance v útoku. Do kabin se odcházelo za stavu 17:14 pro domácí. 

Vstup do druhé půle nám vyšel na výbornou. Svému soupeři jsme cukli na rozdíl 6 branek. Poté ale přišla velmi dlouhá hluchá část zápasu od chlapů. Upustili od své rychlé hry a v útoku se téměř neprosazovali. Ústí z náskoku Libereckým pomalu, ale jistě ukrajovalo. V čase 22:40 si domácí lavička vzala time-out za stavu 27:26 stále pro Liberec. Od tohoto momentu začali chlapi zase konečně hrát. Zase začala fungovat obrana i brankáři předvedli důležité zákroky. Od oddechového času už Ústí dokázalo vsítit pouze jednu branku, a tak jsme zvítězili 33:27. 

Hodnocení zápasu trenéra Ondry Harbicha: 

“Před zápasem s Ústím se nám konečně začaly uzdravovat zraněné/nemocné spojky. K dispozici tedy již byli Kamaryt a Nejedlo. Další výbornou zprávou byl návrat D. Matuly. Tito navrátilci se velkou měrou podíleli na našem dalším vítězství.  

Bohužel první poločas byl z naší strany opravdu špatný. Od začátku jsme tahali za kratší konec a pouze dotahovali náskok soupeře. V obraně nám chyběl patřičný důraz, komunikace a agresivita. Ústečtí hráči tak měli k dispozici velmi dobré střelecké pozice, se kterými si naši gólmani mohli jen těžko poradit. Ani v útoku naše hra nebyla tak kvalitní jako tomu bylo v předešlých zápasech.  

Obraz hry se změnil, alespoň v útoku, s příchodem D. Matuly. Začali jsme být více nebezpeční z prostoru spojek a dařilo se nám akce dohrávat do prostoru pivota, odkud se nemýlil Hajer. V obraně se hra zvedla s příchodem zkušeného Kulíka. Díky těmto zlepšeným aspektům hry jsme se dostali ve 25. minutě poprvé v utkání do vedení. Do konce poločasu jsme svůj náskok navýšili na 17:14.  

Vstup do druhého poločasu byl z naší strany daleko lepší. Okamžitě jsou odskočili na 20:14. Vypadalo to, že se nám podařilo soupeře tímto nástupem zlomit, ale opak byl pravdou. Opět jsme začali být velmi nedůrazní v obraně a v útoku se nám též přestalo dařit. 10 minut před koncem jsme tak vedli pouze o 2 branky 26:24. O 2 minuty později to již bylo pouze o gól a musel přijít důrazný time-out, aby si hráči uvědomili, že zápas se sám nevyhraje. Naštěstí hráči přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a dovedli zápas do vítězného konce.  

V posledním zápase nám tentokrát nepracovala obrana tak spolehlivě, jak bylo zvykem. Naštěstí jsme se mohli spolehnout v důležitých okamžicích na oba gólmany, kteří nás podrželi. V útoku se dařilo nejvíce dvojici D. Matula, Hajer. Celkově ale výkon zůstal daleko za očekáváním. Důležitý je samozřejmě zisk dalších bodů do tabulky a přezimování na aktuálním 1. místě.” 

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/69cc5d71-daed-4813-b6db-36f10cad26f9 

JSME LIBEREC HANDBALL