Komentář trenérky Renaty Hájkové k celému turnaji: 

"Ačkoliv jsme z Liberce odjížděli ve velmi brzkých ranních hodinách (5:15), tak do prvního utkání jsme vlétli s velkým nasazením a odhodláním. Však se také s HBC Karviná pod taktovkou reprezentanta Sobola nepotkáváme každý den.  Se zataženou obranou soupeře jsme si hravě poradili a těžili jsme především z rychlých protiútoků. Ve druhém zápase s domácím týmem Kuřimi se nám nedařilo bránit pravou stranu, která nám dávala velmi jednoduché góly a my jsme naopak neproměňovali to, co bychom proměňovat měli. Prohra byla sice těsná, ale zasloužená. Do třetího a zároveň posledního zápasu ve skupině jsme nastoupili proti neznámému celku Sokol Sokolnice. Tento tým disponoval fyzicky vyspělými hráči, které jsme vzhledem k našemu vzrůstu nedokázali ve hře 1:1 ubránit. Jakmile jsme aplikovali osobní obranu, lehko jsme začali získávat míče. Ne vždy se nám podařilo zakončit, tak jak bychom si přáli. Zápas bohužel pro nás skončil remízou a ta nám nestačila v celkovém součtu vyrovnané skupiny na více než třetí místo.  

Díky umístění ve skupině jsme byli odsouzeni k bojům o 5.-8. místo. V této skupině jsme bojovali se Sokolem Úvaly a znovu s domácí Kuřimí “B”. Zápas proti Úvalům nám těsně unikl, naopak proti Kuřimi “B” jsme kontrolovali hru a v zápase jsme zvítězili.  

Na turnaji jsme tak obsadili solidní 6. místo. Během 5 zápasů jsme prohráli maximálně o 2 branky. Do skupiny o 5.-8. místo nás odsoudila již zmiňovaná remíza se Sokolnicí, nebýt remízy, tak bojujeme o příčky nejvyšší. 

Do dalších bojů sezóny je třeba se uklidnit, snažit se zbytečně neztrácet míče a proměňovat 100% šance. Velkým povzbuzením je výkon Vojty Falty v brance LH, který si zaslouženě z turnaje odvezl individuální ocenění v podobě nejlepšího gólmana turnaje.... gratulujeme :)

Jako bonus byl přátelský zápas s Lokomotivou České Budějovice a návštěva parádního wellnes. Děkujeme Kuřimským za pozvání a parádní organizaci, a dále děkujeme rodičům za podporu na turnaji." 

Zápasy: 

LH 14:8 HBC Karviná 

LH 12:14 Kuřim “A” 

LH 12:12 Sokol Sokolnice 

LH 14:16 Sokol Úvaly 

LH 17:9 Kuřim “B” 

Sestava a branky: 

Falta, Marcinka- Hladík 2, Švejda 16, Macháček 4, Machart 1, Karmazín 13, Fendrych 9, Poek 1, Lepieš 4, Košek 11, Hanousek 6, Lukáš 1, Günter 

JSME LIBEREC HANDBALL