Po nepovedeném výsledku utkání v minulém kole na palubovce Nového Veselí chtěli dorostenci předvést takovou hru, která by potěšila oko domácího fanouška v Dobi areně. A to se jim vskutku podařilo. S fyzicky vyspělejšími hráči Dukly hráli rozhodně vyrovnanou partii. Nebýt výpadku, který předvedli ve 2. polovině utkání, tak sahali po bodech. Škoda! Věřme, že se jich dočkají hned příští kolo, kdy zajíždí na palubovku Brna, které má pouze 2 body.

Komentář Ondry Harbicha k zápasu:

„Do zápasu jsme vstupovali s tím, že jen výkon na hranici našich možností může vést k vyrovnané partii proti favoritovi, jímž Dukla bezpochyby byla. Ačkoliv se nám úplně nevydařil vstup do zápasu, tak od 10. minuty jsme byli vyrovnaným a místo i lepším týmem na hřišti. V útoku se nám dařilo výborně dohrávat nacvičené signály a konečně se nám dařilo v obraně, za kterou se rozchytal ke skvělému výkonu Filip Dunda. Díky těmto všem aspektům jsme o poločase ztráceli pouze 1 branku.

Též úvod do druhého poločasu jsme zvládli skvěle a podařilo se nám výsledek otočit. Bohužel poté jsme si vybrali slabou chvíli, kdy jsme dlouhých 15 minut nedokázali vstřelit branku a sami jich 8 inkasovali. Hráčům se nedala rozhodně upřít snaha, ale takové manko proti kvalitnímu týmu, jakým Dukla je, se nám nepodařilo již dohnat.

Hráči si za svůj předvedený výkon rozhodně zaslouží pochvalu. Více než 3/4 zápasu jsme byli Dukle naprosto vyrovnaným týmem a nebýt naší slabší koncovky, utkání mohlo dopadnout úplně jinak. Tým konečně dokázali táhnout Honza Hájek s Pavlem Henzlem, od kterých se v předešlých kolech čekalo rozhodně víc. Velmi dobře pracovala obrana, za kterou předváděl výborné zákroky Filip Dunda. V útočné fázi jsme přidali více pohybu, díky čemuž jsme se dostávali do lepších brankových příležitostí, které se nám dařilo proměnit. Pokud na tento výkon navážeme v našem dalším zápase, plně věřím, že si připíšeme své první body do tabulky.“


Zápis z utkání:
https://www.handball.cz/soutez...

JSME LIBEREC HANDBALL