Z různých důvodů chyběli Kozubík, Čermák, Švestka, Vítek. Už jen tyto absence napovídaly tomu, že kluci nejedou v plné sestavě a nemají moc možností pro rotaci na svých postech. Když k tomu přičteme fakt, že v 10. minutě zápasu odstoupil z důvodu zranění kolene Jan Knob, tak si Liberec mohl odvézt body pouze po heroickém výkonu. Ten bohužel nepřišel a Jičín tak celkem pohodlně vyhrál. Utkání nedohrála ani naše pravá spojka, Pavel Henzl.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

“Ačkoliv jsme do Jičína jeli v okleštěné sestavě, kdy z různých důvodů chybělo několik hráčů, tak jsme se hodlali poprat o další body do tabulky.

Začátek zápasu nám vyšel výborně. Skvěle pracovala obrana s Honzou Knobem na hrotu a v útoku jsme dokázali dohrát signály do jasných brankových příležitostí. Bohužel velký problém, a později se ukázalo že zlomový okamžik, nastal v 10. minutě, kdy utkání skončilo z důvodu zranění kolene pro velmi dobře hrajícího Honzu Knoba a my jsme přišli o jedinou levou spojku. Jeho absence byla znát na obou brankovištích. Jičín pomalu náš náskok stahoval a do konce poločasu otočil skóre ve svůj prospěch.

Vstup do druhého poločasu se nám hrubě nepovedl a svými lacinými chybami jsme Jičín nechali odskočit na rozdíl 4 branek. Díky time-outu jsme se ještě vrátili do hry, ale vždy nás zabrzdila hluchá místa v naší hře. V útoku jsme si nedokázali poradit v situacích, kdy soupeř po zahrání signálu odstavil Honzu Hájka a ostatní hráči na sebe nedokázali vzít patřičnou zodpovědnost. Obrana nepracovala zle. Dařilo se nám narušit kombinaci soupeře, ale vždy při pasivní hře jsme svoji nepozornosti darovali Jičínu jednoduchou branku. V posledních minutách jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale bohužel úbytek fyzických sil byl na hráčích vidět, a tak domácí ještě svůj náskok navýšili na konečných 30:22.

Celkově se utkání hodnotí opravdu těžce. Hodně nás oslabilo již zmiňované zranění Honzy Knoba. Jičínští se poté více zaměřili na bránění Honzy Hájka a nám se tím hodně rozpadl herní systém. Ostatní hráči na sebe nedokázali vzít patřičnou zodpovědnost, jen odhazovali míče, nebo kupili technické chyby. Nezbývá nám nic jiného, než stále tvrdě pracovat a doufat, že kluci změní svůj přístup a budou na sobě makat.”

JSME LIBEREC HANDBALL