Už před zápasem muži očekávali podobné utkání jako sehráli s Mladou Boleslaví. Nepříjemný soupeř, který stráví strašně moc času v útoku a nakonec stejně nějak docílí branky. Očekávání se naplnila. Kdyby se měl měřit čas strávený v útoku Liberce a Loun, tak hrubým odhadem by to bylo 7 ku 23 minutám :D Když se k tomu ještě přidá nepřesná střelba domácích, tak poločasové skóre 7:8 bylo naprosto odpovídající obrazu hry.

Ve 2. poločase ale Liberec dokázal zareagovat na soupeřovu hru. Zabraly taktické manévry vymyšlené o poločase. Rozhodujícím aspektem hry byla zlepšená střelba. Obrana v průběhu celého zápasu fungovala dobře. Když nezafungovala obrana, tak se Liberec mohl spolehnout na velmi spolehlivě chytající brankáře. Druhý poločas jsme si pohlídali. Rychle jsme Lounům utekli a ti se už do zápasu nedokázali vrátit. Nakonec jsme vyhráli poměrem 26:20. Toto vítězství znamená posun do čela neúplné tabulky 2. ligy.

Komentář trenéra Harbicha:

“Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání, ačkoliv se v letošní sezóně Lounům moc nedaří.

Celý prvním poločas se hrála, bohužel, vyrovnaná házená. Co se obrany týče, tam nebylo hráčům co vytknout. 8 obdržených branek za poločas je velmi dobrá vizitka. Ovšem co se útoku týče, to byla naprostá tragédie. Znovu jsem totálně hořeli v koncovce, kdy jsme nedokázali proměnit plno tutovek. Nepůsobili jsme jako tým, nedokázali na sebe vzít větší zodpovědnost a hře celkově chyběl řád. O poločase proto musela přijít hodně hlasitá domluva.

Nástup do druhého poločasu bylo úplně něco jiného. Obrana dále pracovala výborně, ale konečně jsme začali hrát jako tým. Povedla se nám 7branková série, která definitivně zlomila odpor našeho soupeře. Tento náskok jsme si udržovali až do závěrečného hvizdu a mohli jsme slavit další body do tabulky.

Ačkoliv jsme si připsali další 2 body do tabulky, tak náš výkon rozhodně nebyl ideální. Je sice těžké dostat se do tempa proti soupeři, který v útoku hraje skoro 2 minuty, o to více si ale musíme vážit našich šancí. Hráči zaslouží pochvalu za hru v obraně, výborný výkon opět podali brankáři, ale to co jsme předvedli první poločas v útoku, to byla katastrofa. V tomto ohledu se musíme rozhodně zlepšit.”

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/7342ce5f-284d-4b56-b8df-f511a426a017

JSME LIBEREC HANDBALL