Proti Mladé Boleslavi se nikdy nehraje snadno. Boleslaváci hrají pomalou házenou, založenou na postupném útoku, kde jim funguje spolupráce spojek s pivotem. V kombinaci s tím, že mají výborně chytajícího brankáře to vytváří to, že hrají se všemi týmy vyrovnaně.

Naše muže trápila hlavně efektivita. Tak jako už poněkolikáté v sezoně. Neproměnili několik samostatných úniků, několik 100% šancí, 4 sedmimetrové hody a mnoho dalšího. Díky tomu se Boleslav držela stále v zápase a do posledních minut sahala po vítězství. Nicméně Liberečtí nakonec zápas v posledních minutách zvládli a dokráčeli k vítězství 29:25.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Opět jsme se nedokázali dostat od prvních minut do tempa a nechali jsme hrát soupeře, což vyústilo v to, že první poločas byl vyrovnaný.

Do druhého poločasu jsme už vstoupili daleko lépe. Obrana fungovala dle představ, ale nadále jsme hořeli v koncovce. Jen díky naší nemohoucnosti mohla Boleslav pomýšlet na body do konce zápasu.

Pozitivum z celého zápasu jsou další 2 body do tabulky a zlepšený výkon v obraně. Nicméně musíme velmi pracovat na zakončení, které nás může ve vyrovnaných zápasech stát body.“

Zápis z utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/549a01ae-9b00-495f-b283-a050d7ac445c

UŽ VE STŘEDU NÁS ČEKÁ JEDEN DALŠÍ KOLO ČESKÉHO POHÁRU.

!Přijďte nás podpořit 13.10. od 18:45 do Dobi areny proti Dvoru Králové!


JSME LIBEREC HANDBALL