LH Muži

26 : 30

HK FCC Město Lovosice B

(11:17)

V sobotu 10.11.2018 přivítali muži Liberec Handball na své palubovce známého soupeře - zálohu HK FCC Město Lovosice "B". Papírově lepší soupeř svoji pozici potvrdil a z Liberce odvezl oba body.

SK Liberec Handball - HK FCC Město Lovosice "B" 26:30 (11:17)

Domácí nastoupili do utkání katastrofálně. Od začátku se nic nedařilo, střelba byla velmi bezzubá, obrana průchozí, přechod do útoku špatný a návrat do obrany ještě horší. I proto v patnácté minutě svítil na ukazateli hrozivý stav 2:13. Od té doby domácí zabrali, začali se pomalu prosazovat a zlepšili obranu. Do poločasu se povedlo snížit na rozdíl šesti branek.

O poločasové přestávce si domácí předsevzali, že se pokusí ještě o výsledek poprat a to se také dařilo. Zhruba do dvacáté minuty se náskok hostí zredukoval na pouhé dvě branky a domácí byli zpět ve hře. Bohužel ale svůj nápor neudrželi a hosté si stále drželi dvou až třígólový náskok. V poslední vteřině proměnili hosté ještě sedmimetrový hod a upravili tak výsledek na konenčný rozdíl 4 branek.

Po tragickém vstupu do utkání by se obrat v zápase dal považovat za zázrak, nicméně i tak se k němu domácí přiblížili. V brance se dařilo Harbichovi, který zabránil ještě většímu kolapsu na začátku, hru dobře oživili dorostenci Matula, Hájek a Mrázek, kteří vstřelili téměř polovinu branek.

V příštím kole zajiíždíme na půdu týmu z Libčic, který je na sousední pozici v tabulce a velmi rádi bychom opět zabodovali. Bohužel kádr je limitovaný větším počtem zraněných hráčů, ale i tak je naděle.