31 : 27

LH Muži

LH Muži

(20:11)

V neděli, 14. října 2018, zajížděli muži LH na půdu HK Baník Most, nového soupeře. Cílem bylo prodloužit neporazitelnost, Most do té doby nezískal žádný bod, nicméně los k němu byl přísný. A potvrdilo se, že domácí tým má dobrou kvalitu.

HK Baník Most - SK Liberec Handball 31:27 (20:11)

Poločasy zápasu by se daly označit jako noc a den. V prvním poločase se domáci hned od úvodu prezentovali velmi rychlou házenou, kvalitní obranou a propracovaným přechodem do rychlého útoku. S tímto stylem jsme se během prvních 15 minut srovnali a drželi hratelný rozdíl ve skóre. Bohužel v posledních deseti minutách první půle jsme totálně propadli, nedařilo se v útoku, obrana měla den otevřených dveří, a proto v poločase svítil hrozivý stav 20:11 pro domácí.

Do druhé půle jsme tak zmobilizovali síly, udělali několik změn v rozestavení hráčů i v obranném systému a začalo se nám dařit. Soupeře jsme dostali pod tlak a dotáhli se na rozdíl skóre pouze tří branek, 52. minuta 27:24 pro domácí. Nicméně po tomto mohutném dotahování nám došel dech, následovalo několik nepřesností v útoku, zbytečná vyloučení a bohžel už nebylo v našich silách průběh zápasu zvrátit. Nicméně velkým pozitivem byla snaha a bojovnost všech hráčů v druhém poločasu. Pokud by manko nebylo tak značné, vše mohlo být jinak.

Sestava a branky:

Živnůstka, Harbich - Vrba 4, Blanár 3, Ilek 1, Blaschke 1, Kamaryt 8, Martenek 1, Šťastník, Ploch 2, Morava 7

Následující víkend nás čeká bohatý program. V pátek přivítáme na domácí palubovce na Dobiášově ve 3. kole Českého poháru extraligové Lovosice. Přijďte nás podpořit v zápase s jedmín z nejlepších týmů v České republice od 18:30 hodin! V sobotu, 20. 10. 2018, poté navazujeme pravidelným trojzápasem - mladší dorost ve 13:00, starší dorost v 15:00 - oba proti Talentu Plzeň a muži proti týmu Košutky v 17:00 hodin.