Příští zápas

Sokol Libčice nad.. vs LH Muži

Datum a čas konání: 18.11.2018 17:00

Ligový turnaj starších žáků - Liberec

V sobotu, 13. října, se na domácí palubovce představili starší žáci liberecké házené, kteří pořádali prolínací turnaj své kategorie. Postupně jsme se utkali s týmy České Lípy, Lovosice A, TJ Náchod a Lovosice B. Do turnaje nemohla zasáhnout trojice Honza Knob, Dáda Tržický a Tom Pleschinger, kteří vypomáhali dorostenecké kategorii a dále opětovně zraněný Domča Švestka. Nicméně neúčast těchto 4 hráčů nebyla během turnaj patrná a kluci si připsali 3 vítězství a 1 remízu.

Zápasy a výsledky:

LH – Česká Lípa 34:8 (12:0)

Branky: Kozubík, Fišer a Čermák po 5, Josífek 4, Levko, Pavlů, Vítek a Bartoš po 3, Papas 2, Genega 1

LH – Lovci Lovosice A 21:17 (10:4)

Branky: Kozubík 6, Papas 5, Vítek 3, Pavlů a Bartoš po 2, Čermák, Volšík a Hrabák po 1

LH – TJ Náchod 24:13 (13:6)

Branky: Kozubík a Čermák po 4, Bartoš, Hrabák, Josífek a Pavlů po 3, Fišer 2, Vítek 1

LH – Lovci Lovosice B 23:23 (11:10)

Branky: Kozubík 8, Papas 5, Vítek a Josífek po 3, Bartoš, Hrabák, Pavlů a Genega po 1

Zhodnocení turnaje:

Do úvodního zápasu jsme nastoupili velmi vlažně a v 9. minutě svítil na ukazateli skóre neskutečný stav 1:0!!! Poté jsme na soupeře vysunuli celoplošnou osobní obranu, kde kluci začínali získávat, kvalitním obsazováním hráčů, míče a dařilo se nám zakončovat akce z rychlých protiútoků. V tomto zápase si s chutí zastřílelo celkem 10 hráčů. Ve druhém zápase nás čekal velmi silný celek z Lovosic. Do tohoto zápasu kluci vstoupili naprosto skvěle, výborně pracovala obrana v čele s Filipem Dundou v brance a dařilo se nám i v zakončení, a v 9. minutě jsme vedli 5:0!!! Soupeři jsme do poločasu povolili pouze 4 vstřelené branky. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve velmi kvalitním tempu hry, svému soupeři jsme odskočili již na rozdíl 7 branek, 16:9. V tu chvíli dostali daleko větší prostor na hřišti hráči širší sestavy, kteří se své šance chopili velmi zle a nechali lovosické vrátit se do zápasu, 16:13. Následoval oddechový čas a zklidnění celé situace, což se povedlo a kluci dovedli zápas, zcela zaslouženě, do vítězného konce. Předposlední zápas jsme odehráli s Náchodem, kde dostali, opět, větší prostor hráči širší sestavy a zápas zvládli velmi kvalitně. Nutno pochválit i Jonyho Papase, který nastoupil v brance za Filipa Dundu, kterého trápily vleklé problémy se zády. Poslední zápas nabídl drama od začátku zápasu až do samého konce. Kluci už zdaleka nezdobila lehkost z předešlých zápasů a k vidění byl velmi bojovný zápas plný technických chyb a neproměněných šancí. Během prvního poločasu jsme si udržovali mírné vedení my, ve druhém zase Lovosičtí. Bohužel se nám nepodařilo v posledních vteřinách ubránit oslabeného soupeře, kterému se podařilo přečíslit naši obranu a vyrovnat tak na konečných 23:23. Velkým negativem zde bylo, že jsme se nechávali několikrát zbytečně vyloučit a museli jsme vynaložit plno sil na hru v oslabení.

Celkově lze celý turnaj hodnotit kladně. Velkým pozitivem bylo, že kluci dokázali hrát bez svých důležitých spoluhráčů. Převládalo zde i velké zapojení širšího kádru, který se s určitými zápasy dokázal vypořádat lépe, s některými zase hůře, ale nedala se klukům upřít snaha. Střelecký prapor tentokrát držel velmi vysoko Martin Kozubík, autor 23 branek. V brance, ač přes sebezapření, předváděl vynikající výkony Filip Dunda. Na spojce zdatně sekundoval Martinu Kozubíkovi svoji bojovností Jony Papas a více se tentokrát dařilo pravým křídlům. Pozitivní okamžiky ukázal také Mates Josífek. Nicméně si velká většina hráčů zaslouží za svůj přístup k zápasům pochvalu, bohužel někteří svým nasazením, tentokrát, zklamali.

Další turnaj na kluky čeká již příští neděli, kdy ve velmi okleštěné sestavě budou zajíždět na další ligový turnaj, tentokrát do České Lípy.