SK Liberec Handball

Příští zápas

HC Dukla Praha B vs LH Muži

Datum a čas konání: 3.11.2018 10:00

1. kolo 2. ligy SZ Čechy mužů: SK Liberec Handball - TJ Lokomotiva Louny 30:26 (15:12)

V neděli, 23. září, se Liberečtí poprvé představili v novém ročníku 2. ligy mužů. Po dvou pohárových vítězstvích chtěli navázat na úspěšnou šňůru, ale v cestě stál kvalitní tým Lokomotiva Louny. Po velmi vyrovnaném utkání domácí dokázali prodloužit vítěznou sérii.

SK Liberec Handball - Lokomotiva Louny 30:26 (15:12)

Vítězství se však nerodilo snadno. Ze začátku zápasu se domácím příliš nedařilo, hlavně střelba. Hosté si tak vybudovali mírný náskok, který však Liberečtí zpřesněnou hrou stáhli a skóre bylo velmi vyrovnané. Okolo dvacáté minuty hra přestala mít nápad, po oddechovém čase se však Liberečtí nadechli k náporu a do poločasu si vybudovali tříbrankový náskok. K tomuto přispěla lepší kombinační hra, upevněná obrana a několik povedených zákroků brankaře Harbicha.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a soupeř rychle náskok stahoval. Nicméně ani jednou se již nedostal do vedení. Domácí měli větší vůli po vítězství táhli za jeden provaz a podpoření kvalitním výkonem brankáře Živnůstky pomalu zvyšovali náskok až na konečný výsledek 30:26.

Střelecky nás táhly spojky Kamaryt, Morava a Vrba. Dalšími brankami zatížili konto hostí dobře hrající Martenek, Blanar a Eliáš. V pivotu a obraně dobře pracoval Kulík, na křídle Šefl, který však žádnou šanci neproměnil. Do zápasu se výborně zapojili také tři dorostenci Matula, Hájek a Říha, kteří dohromad vstřelili 5 branak a odváděli dobrou práci při osobní obraně.

Sestava a branky:

Harbich, Živnůstka - Eliáš 1, Vrba 6, Blanár 1, Říha 1, Hájek 1, Kamaryt 8, Martenek 3, Kulík, Matula 3, Morava 6, Šefl

V příštím zápase zajíždí liberečtí do Plzně, kde se utkají s novým soupeřem v soutěži, VŠ Plzeň.

Za velkou pozornost stojí také zápasy libereckých dorostenců, kteří nastupují v nejvyšší celostátní lize. Mladší dorostenci porazili velmi kvalitním výkonem Žďár nad Sázavou poměrem 33:28, starší dorostenci po fenomenálním výkonu vyprovodili hostující Zlín poměrem 35:23. Svoje příští zápasy odehrají obě dorostenecká družstva v Zubří.