Příští zápas

TJ Lokomotiva Louny vs LH Muži

Datum a čas konání: 23.2.2019 17:00

2. kolo ČP: ELP Jablonec nad Nisou - Liberec Handball 26:28 (15:12)

V sobotu, 15.9.2018, zajížděli muži Liberec Handball ke druhému kolu Českého poháru do sousedního Jablonce nad Nisou. Oba týmy v poslední době odcházeli ze vzájemných střetů střídavě vítězně, dala se tedy očekávat napínavá bitva. Nakonec však tentokrát byli veselejší Liberečtí.

TJ ELP Jablonec nad Nisou - SK Liberec Handball 26:28 (15:12)

Vítezství libereckých se však vůbec nerodilo snadno. V prvním poločase jsme až trestuhodně nevyužívali jasných gólových šancí a tak jsme už ve dvacáté minutě prohrávali o 6 branek. Po time-outu se nám však podařilo zlepšit hru a do přestávky jsme náskok domácích snížili pouze na tři góly. O poločasové přestávce jsme si ujasnili pokyny do druhé půle s hlavním cílem proměňovat šance. To se nám již od prvních minut druhého poločasu dařilo, během prvních deseti minut jsme srovanali stav a hrálo se od nuly. Obranou s jedním vysunutým hráčem jsme domácím velmi komplikovali rozehru a obrana fungovala dobře. Postupně jsme si budovali mírný náskok 1 - 2 branek, který se nám podařilo udržet až do konce a tím jsme si zajistili postup do třetího kola poháru.

Celkově lze všechny hráče pochválit za odvedený bojovný a týmový výkon. Gólově nás táhli spojky Martenek a Morava, podpoření dobrou střelbou z křídel Blanara, Eliáše a Šefla. Na střední spojce hru řídil Kamaryt a nově Šťastník, který byl stoprocentní při střelbě sedmimetrových hodů. Dobrý zápas odehrál Kulík v pivotu a několika dobrými zákroky ve vypjatých situacích se blýsknul Harbich.

Sestava a branky:

Harbich - Eliáš (4), Blanar (4), Šťastník (6), Kamaryt (2), Martenek (6), Kulík (1), Ploch, Morava (3), Šefl (2)

Příští kolo poháru se hraje o víkendu 20. - 21. října. Nicméně již tento víkend přivítáme v rámci prvního kola 2. ligy tým Lokomotiva Louny. Zápas začíná v neděli v 15:00 hodin v hale ZŠ Dobiášova. Zároveň se na domácí palubovce představí obě dorostenecké kategorie v 1. lize. Mladší dorostenci od 11:00 hodin proti Žďáru n. Sázavou a starší dorostenci premiérově v 1. lize proti Zlínu od 13:00 hodin.